Obecné informace

Obecné informace

Nedostatky pleti
· Linky
· Vrásky
· Mdlý tón
· Hrubá textura

Co hledat na seznamu složení
Retinol, Hydroxypinakolon, Retinyl Retinoát

Proč jej vaše pleť potřebuje
Retinoidy jsou skupina ingrediencí (včetně retinolu) derivovaných od vitamínu A. Vitamín A pomáhá urychlit proces obnovy buněk a zjemňuje tak texturu pleti. To vše zajistí zářivější a mladistvěji vypadající pleť.

Jaký je rozdíl mezi retinoidem a retinolem
Retinoid je nadřazený termín, který označuje celou skupinu derivátů vitamínu A, včetně retinolu, hydroxypinakolonu (retinyl retinoátu) a tretinoinu. Retinol je v podstatě typ retinoidu.

Expertiza Clinique
Clinique ve svých nejpokročilejších antiage produktech využívá různé deriváty vitamínu A, jako třeba retinol nebo retinoid, které ve spojení se zklidňujícími ingrediencemi pomáhají redukovat podráždění a nepříjemné pocity.


Clinique Smart Clinical Repair™ Wrinkle Correcting Serum
Toto vysoce účinné sérum obohacené o retinoid hydroxypinakolon (Retinyl Retinoát) nastartuje proces obnovy buněk v pleti a pomáhá ji tak vyhladit a redukovat viditelné vrásky.

Smart Night™ Clinical MD Multi-Dimensional Repair Treatment Retinol Serum
Toto noční ošetření v sobě kombinuje účinnou sílu retinolu se zklidňující hydratací.

Clinique Fresh Pressed Clinical™ Daily + Overnight Booster
Clinique Fresh Pressed™ Overnight Booster s čistým vitamínem A je antiage sérum obsahující retinol, navržené pro použití na čistou pleť nebo jako booster s vaším oblíbeným hydratačním krémem.


Co o něm říkají Clinique dermatologové
“Retinoid je zásadní součástí jakékoliv antiage rutiny péče o pleť, protože pomáhá vaší pleti k vyhlazenějšímu vzhledu a zmírnit viditelné vrásky.”
- Dr. Emma Wedgeworth, certifikovaná dermatoložka působící v Londýně.

Šupinky, začervenání nebo suchost se mohou v prvních týdnech používání retinolu a značí, že již začal proces proměny pleti. Naši vedoucí dermatologové doporučují každodenní ochranu pleti před sluncem alespoň SPF 15, abyste předcházeli předčasným projevům stárnutí pleti.

Nejprodávanější produkty s obsahem retinoidu

Ostatní klíčové složky

Zeptejte se našich odborníků

Receptura Clinique: Účinnost, Bezpečnost, Vědecké poznatky

Clinique uvedl v roce 1968 vůbec první řadu péče o pleť vyvinutou dermatology, slibující efektivní, bezpečné a klinicky ověřené složení, které dokáže vytvořit krásnou pleť. Vyhýbáme se použití alergenů, dráždivých látek a dalších složek, které mohou způsobit potenciální poškození pleti.

Výsledky zaručuje způsob, jakým jsou jednotlivé účinné složky kombinovány na základě nejnovějších vědeckých poznatků tak, aby dosáhly maximálního efektu bez podráždění. Současně s vědeckým vývojem a postupem neustále přezkoumáváme jednotlivé složky a účinné látky ve spolupráci s našimi vědci, výzkumníky, lékaři a vedoucími certifikovanými dermatology.

Jednoduché. Bezpečné. Účinné.
Vždy formulováno pro maximální výsledky bez podráždění.