Obecné informace

Obecné informace

Nedostatky pleti
· Linky
· Vrásky
· Mdlý tón
· Hrubá textura

Co hledat na seznamu složení
Retinol, Hydroxypinakolon, Retinyl Retinoát

Proč jej vaše pleť potřebuje
Retinoidy jsou skupina ingrediencí (včetně retinolu) derivovaných od vitamínu A. Vitamín A pomáhá urychlit proces obnovy buněk a zjemňuje tak texturu pleti. To vše zajistí zářivější a mladistvěji vypadající pleť.

Jaký je rozdíl mezi retinoidem a retinolem
Retinoid je nadřazený termín, který označuje celou skupinu derivátů vitamínu A, včetně retinolu, hydroxypinakolonu (retinyl retinoátu) a tretinoinu. Retinol je v podstatě typ retinoidu.

Expertiza Clinique
Clinique ve svých nejpokročilejších antiage produktech využívá různé deriváty vitamínu A, jako třeba retinol nebo retinoid, které ve spojení se zklidňujícími ingrediencemi pomáhají redukovat podráždění a nepříjemné pocity.


Clinique Smart Clinical Repair™ Wrinkle Correcting Serum
Toto vysoce účinné sérum obohacené o retinoid hydroxypinakolon (Retinyl Retinoát) nastartuje proces obnovy buněk v pleti a pomáhá ji tak vyhladit a redukovat viditelné vrásky.

Smart Night™ Clinical MD Multi-Dimensional Repair Treatment Retinol Serum
Toto noční ošetření v sobě kombinuje účinnou sílu retinolu se zklidňující hydratací.

Clinique Fresh Pressed Clinical™ Daily + Overnight Booster
Clinique Fresh Pressed™ Overnight Booster s čistým vitamínem A je antiage sérum obsahující retinol, navržené pro použití na čistou pleť nebo jako booster s vaším oblíbeným hydratačním krémem.


Co o něm říkají Clinique dermatologové
“Retinoid je zásadní součástí jakékoliv antiage rutiny péče o pleť, protože pomáhá vaší pleti k vyhlazenějšímu vzhledu a zmírnit viditelné vrásky.”
- Dr. Emma Wedgeworth, certifikovaná dermatoložka působící v Londýně.

Šupinky, začervenání nebo suchost se mohou v prvních týdnech používání retinolu a značí, že již začal proces proměny pleti. Naši vedoucí dermatologové doporučují každodenní ochranu pleti před sluncem alespoň SPF 15, abyste předcházeli předčasným projevům stárnutí pleti.

Ostatní klíčové složky

Zeptejte se našich odborníků

Receptura Clinique: Účinnost, Bezpečnost, Vědecké poznatky

Clinique uvedl v roce 1968 vůbec první řadu péče o pleť vyvinutou dermatology, slibující efektivní, bezpečné a klinicky ověřené složení, které dokáže vytvořit krásnou pleť. Vyhýbáme se použití alergenů, dráždivých látek a dalších složek, které mohou způsobit potenciální poškození pleti.

Výsledky zaručuje způsob, jakým jsou jednotlivé účinné složky kombinovány na základě nejnovějších vědeckých poznatků tak, aby dosáhly maximálního efektu bez podráždění. Současně s vědeckým vývojem a postupem neustále přezkoumáváme jednotlivé složky a účinné látky ve spolupráci s našimi vědci, výzkumníky, lékaři a vedoucími certifikovanými dermatology.

Jednoduché. Bezpečné. Účinné.
Vždy formulováno pro maximální výsledky bez podráždění.